Галерея Форум Абітурієнтам Спонсорам Контакти Як знайти
 
Про школу PDF Печать
Рейтинг пользователей: / 45
ХудшийЛучший 
23.02.2008 23:06

"Потрібна школа, потрібна негайно і така школа, 
яка б мала народні, рідні основи,  
бо інакше вона дасть, як усе у нас,
бляклий колір з іноземними рум'янами"


М.В.Лисенко

 Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка (КССМШ ім. М.В. Лисенка) – один з провідних навчальних закладів України, а також всього Східноєвропейського регіону у галузі підготовки музикантів-виконавців концертного профілю високої кваліфікації. КССМШ ім. М.В. Лисенка була відкрита у 1934 році при Київській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського (тепер – Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського), як професійний навчальний заклад для обдарованих дітей. У 1944 році школі присвоєно ім'я видатного українського композитора, засновника української класичної музики М.В. Лисенка. Головною метою школи є підготовка високопрофесійних кадрів. Безперечною перевагою школи є поєднання спеціальної музичної освіти із загальною.

За час свого існування КССМШ ім. М.В. Лисенка підготувала біля 2000 переможців міжнародних і українських музичних конкурсів по всіх інструментально-виконавських спеціальностях, що проходили в різних країнах Європи, Азії та Америки.

Незалежність України та інтеграція її в європейські структури відіграла вагому роль в розширенні "географії" конкурсів. Юні музиканти беруть участь і одержують премії на конкурсах як в Україні так і у Німеччині, Франції, Італії, Англії, Греції, Канаді, Японії, США, Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Росії, Білорусії.

В школі традиційно працюють найкращі музиканти Києва. В різні роки до складу педагогічного колективу входили такі відомі майстри музичного мистецтва як К. Михайлов, А. Луфер, А.Янкелевич, Ї.Сливак, В.Яблонський. І сьогодні у школі працюють 2 член-кор. Академії мистецтв України, 1 лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, 3 народних артиста України, 16 заслужених артистів України, 4 заслужених діячі мистецтв України, 2 заслужених працівники культури України, 12 професорів, 10 доцентів, 4 доктори наук, 3 кандидати наук. Із 72-літньої історії школи – більше 22 роки її очолює Валентин Панасович Шерстюк, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Творча діяльність В.П. Шерстюка різнобічна та багатогранна. Вона складається з професійної викладацької та широкого спектру музично-пропагандистської, методично-виховної, організаційно-громадської роботи.

Професійне досягнення учнів школи багато в чому пояснюються давніми традиціями і тим, що тут на практиці реалізована найефективніша форма підготовки професійних музикантів високої кваліфікації: їхнє навчання у системі “школа-вуз”, що відповідає світовим поглядам на вирішення проблем освіти. Школа пишається своїми випускниками – народними та заслуженими артистами України, лауреатами міжнародних конкурсів, відомими майстрами музичного мистецтва. Серед них: І.Шамо, Я.Френкель, В.Кожухар, Н.Штаркман, Ю.Ситковецький, В.Шаїнський, Л.Дичко, Р.Лисенко, Л.Цвірко, О.Рябов, В.Охрименко, В.Антонов, М.Степаненко, Є.Ржанов, М.Пєтухов, О.Козиненко, О.Безуглий, В.Горань, О.Клічевський, Г.Черненко, Д.Коваленко, М.Сук, В.Потапов, В.Тюрін, В.Шамо, О.Лифоренко, Ю.Кот, А.Мельников, А.Вінокуров, В.Бродський, В.Шевель, К.Стеценко, С.Шотт, О.Ясько, В.Борисов, В.Кошуба, О.Дмитренко, В.Бистряков, О.Злотник, В.Селівохін, Т.Петриненко, П.Зібров,  Г.Татарченко, та багато інших.

Ціла плеяда талановитих музикантів – випускників і учнів школи – стали лауреатами престижних конкурсів за останні роки, завоювавши своїми концертними виступами симпатії публіки різних країн. Це - О.Гринюк, В.Лисиця, М.Чернявська, А.Комісарова, М.Данченко, Д.Прощаєв, О.Семчук, О.Полянський, Є.Андрусенко, В.Купрій, В.Гладков, Б.Стельмашенко, О.Вишневський,  В.Зубков, А.Бєлов, Д.Ткаченко,Г.Нужа, К.Даниленко, Б.Півненко, Д.Суховієнко, Л.Акопова, А.Ярошинський,  Ю.Швед, П.Гінтов, А.Ляхович, Є.Кострицький, І.Горкун, О.Іванченко В.Холоденко, О.Чугай, А.Домбровська,  І.Арбатська, Г.Федорова, М.Народицька, О.Пушкаренко, І.Гінтова, В.Лученко, О.Ворончук та інші.

Сьогодні Київська музична школа - інтернат ім. М.В.Лисенка є центром середньої спеціальної музичної освіти в Україні. Саме вона готує та видає педагогічні та науково-методичні розробки з питань виховання виконавців, оркестрової та хорової майстерності, композиторів та музикознавців. Саме в ній створено найсприятливіші умови для отримання професійної та повної середньої освіти.


Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка розмістилась у мальовничому Сирецькому парку Києва. Має два триповерхових навчальні корпуси які містять 80 класів, 30 приміщень для індивідуальних занять, спортивний та актовий зал.


КССМШ ім. М.В. Лисенка - це також навчальний заклад, у якому навчаються і проживають в інтернаті талановиті діти з усієї України. Інтернат - це чотириповерховий спальний корпус площею 2,5 тис. кв. м. У приміщенні інтернату функціонує медичний кабінет.

Створити для дітей атмосферу домашнього затишку - це завдання працівників інтернату. Дітей вчать жити самостійно в нових побутових умовах. Цікаво проводя��ь вони і свій вільний час. З вихователями відвідують концерти, театри, музеї. Організовують цікаві вечори у приміщенні інтернату.

Не дивлячись на свою багаторічну історію, школа є на сьогодні навчальним закладом нового типу, в якому гармонійно поєднуються традиції і сучасні методики викладання, високий потенціал викладачів і обдарованість учнів. Пройшовши більш ніж 70-річний шлях становлення і розвитку, вона перетворилась на центр фахової музичної освіти не тільки в Україні, але й за її межами, достойно стверджуючи славу вітчизняної музичної культури та примножуючи її традиції. Юні музиканти, які сьогодні щодня заповнюють шкільні аудиторії - майбутнє культури держави. Вони є втіленням наших надій на майбутнє - носіями культурних надбань України в двадцять першому столітті. Саме серед цієї талановитої молоді є ті, кому належить продовжити творчість корифеїв європейського музичного мистецтва.


Структура Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату
ім. М.В. Лисенка (КССМШ ім. М.В. Лисенка):


1 – Загальноосвітній цикл навчання (повноцінний курс середньої освіти)
2 – Спеціальний цикл навчання

Спеціальний цикл складається з:

• Фортепіанного відділу
• Скрипкового відділу
• Відділу струнних інструментів, в який входить секція народних інструментів
• Відділу духових і ударних інструментів
• Диригентсько-хорового відділу
• Відділу теорії музики
• Відділу камерного ансамблю та концертмейстерського класу
 
Останні новини
 
Популярне
 Стара версія сайту > Адаптація, дизайн, підтримка, хостинг: AnViSer 
hosting hostbe.net