Галерея Форум Абітурієнтам Спонсорам Контакти Як знайти
 
Симфонічний оркестр PDF Печать
Рейтинг пользователей: / 15
ХудшийЛучший 
24.02.2008 05:27

Симфонічний оркестр Cимфонічний оркестр Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М.Лисенка – візитна картка закладу. Диригент і художній керівник колективу – Сергій Солонько. Талановитий музикант і яскравий інтерпретатор, він очолив колектив у 1993 році. Щороку оркестр виступає на сцені Національної філармонії України в рамках звітних концертів школи. У програмі оркестру твори різних жанрів і стилів, від концертних опусів Й.С.Баха, Й.Гайдна, Л.Бетховена, В.Моцарта до сучасних композицій вітчизняних авторів.

У складі симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка понад 60 учнів. Вони насправді представляють собою великий симфонічний колектив. Кожна група оркестру має свого концертмейстера, старшого за віком учня. Займаються тричі на тиждень. Д�� репетицій ставляться з особливою відповідальністю. За рік вивчають близько десяти нових творів.

Сергій Солонько закінчив Національну музичну академію України за двома спеціальностями: як хормейстер по класу М.Берденникова у 1990 році і як симфонічний диригент по класу Р.Кофмана у 1995 році. Він випускник КССМШ ім. М. Лисенка. Поряд із роботою в симфонічному оркестрі школи працює диригентом оперної студії Національної музичної академії України, продовжуючи кращі традиції своїх наставників.

Навесні 2007 року оркестр мав честь виступати в циклі концертів «П’ять вечорів виконавського мистецтва КССМШ ім.М.Лисенка» в Національній філармонії України, де представив 12 нових творів: Увертюру до опери «Тарас Бульба» М.Лисенка, «Закарпатську рапсодію» Л.Колодуба, Увертюру до опери «Сила долі» Д.Верді, Концерт для фортепіано з оркестром Ф.Шопена №1 (2, 3 чч), Концерт для віолончелі з оркестром Й.Гайдна (2, 3 чч), Варіації на оригінальну тему Г.Венявського, Концерт для фортепіано з оркестром С.Прокоф’єва №3 (З ч ), «Рапсодію на тему Паганіні» С.Рахманінова, «Циганські наспіві» П.Сарасате, частини Реквієму В.Моцарта, твір «Аллілуя» Ф. Генделя. Останні твори були виконані разом із хоровими колективами школи: хором хлопчиків і хором дівчаток КССМШ ім..М.Лисенка. Солювали в концертних творах на сцені філармонії кращі учні цього закладу, лауреати національних та міжнародних конкурсів.

Особливістю творчого процесу симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка є те, що з початком нового учбового року, щовересня, змінюється склад колективу. Випускники залишають оркестр, а молоді вихованці, учні 8-х класів, оновлюють його ряди. Молодші учні дорослішають, а старші набувають досвіду концертуючих виконавців. Відтак майже ніколи не повторюється програма оркестру. Щороку диригент планує опанування нових творів і вивчає їх з оркестром упродовж навчального року.

Концертна діяльність колективу пов’язана головним чином із виступами в Національній філармонії України. А концерти в свою чергу - із датою народження композитора і суспільного діяча 19 ст. М.В.Лисенка, чиє ім’я носить школа. Такі концерти відбуваються, як правило, у березні.

Крім традиційних філармонічних виступів оркестр час від часу виступає і в інших концертних залах. Так, у грудні 2007 року колектив був запрошений до участі у прямоефірному дійстві на сцені концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії України, де представив твори С.Прокоф’єва - Концерт №1 для фортепіано з оркестром, М.Равеля - «Циганка» для скрипки з оркестром, другу частину Симфонії №5 П.Чайковського

Симфонічний оркестрЗ такою ж програмою, тільки вже у повному 4-х частинному циклі П’ятої симфонії Чайковського, симфонічний оркестр виступав З0 січня 2008 року в Національній філармонії.

Попереду ще один концерт сезону 2007-2008 року за участю симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка. Він запланований на 13 березня і відбудеться також в Національній філармонії України. Це традиційний звітний концерт навчального закладу, в якому юні музиканти різних спеціальностей представлятимуть своє виконавське мистецтво у жанровому розмаїтті. У виконанні симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка, зокрема, звучатимуть твори Ф.Шопена (Концерт №1 для фортепіано з оркестром, 1 част.), Г.Малера (Симфонія №5, 3 част.), М.Лисенка (Увертюра до опери «Тарас Бульба» та частина кантати «Радуйся, ниво неполитая»).

Симфонічний оркестр КССМШ ім.М.Лисенка під орудою Сергія Солонька має чимало записів на Українському радіо. Він є одним із провідних і найпотужніших творчих колективів України серед молоді.

Наступні твори у виконанні оркестру доступні для завантаження (виключно з метою ознайомлення):
1.  Джапьєррі - «Венеціанський карнавал» (Mp3 - 5'38" - 5,4Мб)
2. Прокоф'єв - «Концерт для ф-но з оркестром №3 (3ч.)» - (Mp3 - 9'22" - 9,0Мб)
3. Бізе-Ваксман - "Кармен" (Mp3 - 10'31" - 10,1Мб)

 
Останні новини
 
Популярне
 Стара версія сайту > Адаптація, дизайн, підтримка, хостинг: AnViSer 
hosting hostbe.net