Галерея Форум Абітурієнтам Спонсорам Контакти Як знайти
 
Симфонічний оркестр PDF Печать
Рейтинг пользователей: / 15
ХудшийЛучший 
24.02.2008 05:27

Симфонічний оркестр Cимфонічний оркестр Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М.Лисенка – візитна картка закладу. Диригент і художній керівник колективу – Сергій Солонько. Талановитий музикант і яскравий інтерпретатор, він очолив колектив у 1993 році. Щороку оркестр виступає на сцені Національної філармонії України в рамках звітних концертів школи. У програмі оркестру твори різних жанрів і стилів, від концертних опусів Й.С.Баха, Й.Гайдна, Л.Бетховена, В.Моцарта до сучасних композицій вітчизняних авторів.

У складі симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка понад 60 учнів. Вони насправді представляють собою великий симфонічний колектив. Кожна група оркестру має свого концертмейстера, старшого за віком учня. Займаються тричі на тиждень. До репетицій ставляться з особливою відповідальністю. За рік вивчають близько десяти нових творів.

Сергій Солонько закінчив Національну музичну академію України за двома спеціальностями: як хо��мейстер по класу М.Берденникова у 1990 році і як симфонічний диригент по класу Р.Кофмана у 1995 році. Він випускник КССМШ ім. М. Лисенка. Поряд із роботою в симфонічному оркестрі школи працює диригентом оперної студії Національної музичної академії України, продовжуючи кращі традиції своїх наставників.

Навесні 2007 року оркестр мав честь виступати в циклі концертів «П’ять вечорів виконавського мистецтва КССМШ ім.М.Лисенка» в Національній філармонії України, де представив 12 нових творів: Увертюру до опери «Тарас Бульба» М.Лисенка, «Закарпатську рапсодію» Л.Колодуба, Увертюру до опери «Сила долі» Д.Верді, Концерт для фортепіано з оркестром Ф.Шопена №1 (2, 3 чч), Концерт для віолончелі з оркестром Й.Гайдна (2, 3 чч), Варіації на оригінальну тему Г.Венявського, Концерт для фортепіано з оркестром С.Прокоф’єва №3 (З ч ), «Рапсодію на тему Паганіні» С.Рахманінова, «Циганські наспіві» П.Сарасате, частини Реквієму В.Моцарта, твір «Аллілуя» Ф. Генделя. Останні твори були виконані разом із хоровими колективами школи: хором хлопчиків і хором дівчаток КССМШ ім..М.Лисенка. Солювали в концертних творах на сцені філармонії кращі учні цього закладу, лауреати національних та міжнародних конкурсів.

Особливістю творчого процесу симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка є те, що з початком нового учбового року, щовересня, змінюється склад колективу. Випускники залишають оркестр, а молоді вихованці, учні 8-х класів, оновлюють його ряди. Молодші учні дорослішають, а старші набувають досвіду концертуючих виконавців. Відтак майже ніколи не повторюється програма оркестру. Щороку диригент планує опанування нових творів і вивчає їх з оркестром упродовж навчального року.

Концертна діяльність колективу пов’язана головним чином із виступами в Національній філармонії України. А концерти в свою чергу - із датою народження композитора і суспільного діяча 19 ст. М.В.Лисенка, чиє ім’я носить школа. Такі концерти відбуваються, як правило, у березні.

Крім традиційних філармонічних виступів оркестр час від часу виступає і в інших концертних залах. Так, у грудні 2007 року колектив був запрошений до участі у прямоефірному дійстві на сцені концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії України, де представив твори С.Прокоф’єва - Концерт №1 для фортепіано з оркестром, М.Равеля - «Циганка» для скрипки з оркестром, другу частину Симфонії №5 П.Чайковського

Симфонічний оркестрЗ такою ж програмою, тільки вже у повному 4-х частинному циклі П’ятої симфонії Чайковського, симфонічний оркестр виступав З0 січня 2008 року в Національній філармонії.

Попереду ще один концерт сезону 2007-2008 року за участю симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка. Він запланований на 13 березня і відбудеться також в Національній філармонії України. Це традиційний звітний концерт навчального закладу, в якому юні музиканти різних спеціальностей представлятимуть своє виконавське мистецтво у жанровому розмаїтті. У виконанні симфонічного оркестру КССМШ ім. М.Лисенка, зокрема, звучатимуть твори Ф.Шопена (Концерт №1 для фортепіано з оркестром, 1 част.), Г.Малера (Симфонія №5, 3 част.), М.Лисенка (Увертюра до опери «Тарас Бульба» та частина кантати «Радуйся, ниво неполитая»).

Симфонічний оркестр КССМШ ім.М.Лисенка під орудою Сергія Солонька має чимало записів на Українському радіо. Він є одним із провідних і найпотужніших творчих колективів України серед молоді.

Наступні твори у виконанні оркестру доступні для завантаження (виключно з метою ознайомлення):
1.  Джапьєррі - «Венеціанський карнавал» (Mp3 - 5'38" - 5,4Мб)
2. Прокоф'єв - «Концерт для ф-но з оркестром №3 (3ч.)» - (Mp3 - 9'22" - 9,0Мб)
3. Бізе-Ваксман - "Кармен" (Mp3 - 10'31" - 10,1Мб)

 
Останні новини
 
Популярне
 Стара версія сайту > Адаптація, дизайн, підтримка, хостинг: AnViSer 
hosting hostbe.net